Процедуру митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон з використанням книжок А.Т.А. розпочато в Україні з 1 березня 2008р.. Основним міжнародним документом, який регламентує порядок тимчасового ввезення товарів в тому числі із використанням книжок А.Т.А є Стамбульська конвенція від 26.06.1990р..

В Україні «Порядок митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон з використанням книжок карнетів А.Т.А.» затверджений Наказом ДМСУ від 17.12.07 № 1058.

Книжка А.Т.А. - уніфікований міжнародний митний документ, який використовується як митна декларація для митного оформлення товарів, що переміщуються в митних режимах транзиту, тимчасового вивезення (ввезення) на митній території держави-учасниці Стамбульської конвенції за спрощеною митною процедурою, що передбачає:

 • звільнення від сплати мита і податків при тимчасовому ввезенні товарів на визначений митним органом термін (до одного року) на території країн-учасниць міжнародної системи А.Т.А. (далі країни-учасниці);
 • прийняття її митними органами країнами-учасницями замість своїх національних митних органів;
 • міжнародну гарантію сплати країні-учасниці ввізного мита і податків згідно з її національним законодавством у разі порушення режиму тимчасового ввезення та транзиту.

Книжка (карнет) А.Т.А має формат А4 та складається з: обкладинки, додаткових аркушів до загального списку (не обов’язково); комплекту відривних документів; комплекту невідривних корінців документів.

Перелік товарів, що можуть переміщуватися через митний кордон України з використанням книжки А.Т.А., наведено в додатках В.1-В.9 і D до Стамбульської конвенції.

 • Додаток А щодо документів на тимчасове ввезення;
 • Додаток В.1 щодо товарів, призначених для показу або використання на виставках, ярмарках, зустрічах і подібних заходах;
 • Додаток В.2 щодо професійного устаткування;
 • Додаток В.3 щодо контейнерів, піддонів, упаковки, зразків та інших товарів, які ввозяться в рамках торгової операції;
 • Додаток В.4 щодо товарів, які ввозяться в рамках виробничої операції;
 • Додаток В.5 щодо товарів, які ввозяться з учбовою, науковою або культурною метою;
 • Додатково В.6 щодо особистих речей осіб, які подорожують, і товарів, які ввозяться для спортивних цілей;
 • Додаток В.7 щодо матеріалів для пропаганди туризму;
 • Додаток В.8 щодо товарів, які ввозяться в рамках прикордонного обігу;
 • Додаток В.9 щодо товарів, які ввозяться з гуманітарною метою;
 • Додаток D стосовно тварин.

За книжками (карнетами) А.Т.А. не можуть бути ввезені витратні предмети або предмети, що призначені для переробки, обробки чи ремонту, тобто застосувати карнет А.Т.А. можна тільки для таких товарів, які повертаються до країни вивезення у незмінному стані

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.12.2004р. № 988 організацією, якій надано повноваження видавати в Україні книжки (карнети) ATA та виступати у зв’язку із цим гарантом перед митними органами є, Торгово-промислова палата України. ТПП України може делегувати повноваження щодо видачі книжок (карнетів) ATA регіональним торгово-промисловим палатам, залишаючись при цьому єдиною гарантуючою організацією в Україні.

Книжки (карнети) А.Т.А. видаються власникам товару, які здійснюють перевезення товару в режимі тимчасового ввезення (вивезення).

Адреса Торгово-промислової палати України:

01601 м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, для довідок тел. 0 44 279 23 43 (44).

Про нас

На нашому сайті ви маєте можливість дізнатися про останні події що стосуються перевізників волині. На сайті є можливість ділитися власним досвідом вирішення різних питань, отримати кваліфіковану консультацію юристів, лінгвістів.

Контакти

м. Луцьк, Волинська обл.
Україна
75-02-46
Дмитро
dimmat25@gmail.com
Copyright 2015 Trans-Atlas. All Rights Reserved.