Для спрощення здійснення митних формальностей застосовується книжка МДП, що діє на підставі «Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП».
Кожна книжка МДП складається з двох сторінок: обкладинки, жовтого відривного листка і корінця, набору білих і зелених відривних аркушів і корінців, що містять опис вантажу і митних накладень, та протоколу про подію, який заповнюється у разі пошкодження в дорозі пломб або вантажу. Випускаються в даний час книжки МДП містять 14 або 20 відривних листів, залежно від кількості країн, що пересікаються під час перевезення. На кожне перевезення одним транспортним засобом видається одна книжка МДП, дійсна до завершення перевезення за умови оформлення її митницею країни відправлення в терміни, встановлені гарантійним об'єднанням. У процесі перевезення митні органи, як правило, контролюють тільки збереження митних накладень і зовнішній стан транспортного засобу, вилучають відривні листки книжки МДП і оформляють відповідні корінці, які залишаються в книжці. Однак будь-який митний орган зберігає за собою право проведення контролю вантажів, що перевозяться.
Спочатку заповнюється обкладинка книжки (допускається заповнення кульковою ручкою), а після завантаження на підставі міжнародної накладної на друкарській машинці заповнюється вантажний маніфест книжки (відривні листки) з розрахунку два аркуші (парний і непарний) на кожну країну, включаючи країну відправлення і країни призначення і все транзитні країни. Вантажний маніфест складається на мові країни відправлення, але у водія повинен знаходитися повний переклад даних по вантажу. Вага, об'єм і всі розміри повинні бути приведені у метричних одиницях, а вартість - у валюті країни відправлення. Книжка МДП повинна заповнюватись чітко, з проставленням всіх необхідних даних і з необхідною кількістю відривних аркушів.
Якщо для впізнання великовагових або громіздких вантажів необхідні пакувальні листи, фотографії, схеми тощо, то всі ці документи повинні бути завірені митними органами і прикріплені до кожного листа обкладинки книжки. Крім цього, на всіх відривних листках у рубриці «додаються до маніфесту документи необхідно вказати всі необхідні відомості.
Якщо в дорозі митні пломби і печатки випадково пошкоджені, або вантаж загинув або ушкоджений, перевізнику слід негайно звернутися до найближчих митним органам, які складуть протокол, наведений у книжці МДП, який залишається в книжці МДП до прибуття вантажу в митницю місця призначення.
Книжка МДП є документом суворої звітності і повинна бути повернута в АсМАП. Поверненню підлягають також всі книжки, термін дії яких закінчився, книжки, у яких зіпсовані або використані всі відривні талони, і книжки, оформлені на автотранспортні засоби, зняті з експлуатації. Передача або перепродаж книжки МДП іншому перевізнику заборонена і тягне за собою застосування суворих санкцій.

Про нас

На нашому сайті ви маєте можливість дізнатися про останні події що стосуються перевізників волині. На сайті є можливість ділитися власним досвідом вирішення різних питань, отримати кваліфіковану консультацію юристів, лінгвістів.

Контакти

м. Луцьк, Волинська обл.
Україна
75-02-46
Дмитро
dimmat25@gmail.com
Copyright 2015 Trans-Atlas. All Rights Reserved.