Документи, що використовуються при оформленні міжнародних автомобільних перевезень

Вантажі ЄЕС походження.

При міжнародні автомобільні перевезення, до вантажів ЄЕС походження додаються такі документи:

 • Invoice - рахунок-фактура
 • CMR - міжнародна товарно-транспортна накладна
 • EX-1 - експортна декларація, за якою постачальнику відшкодовується ПДВ. Для цього потрібно, щоб вантаж покинув межі ЄЕС
 • TIR Carnet - книжка МДП - універсальний документ, який дозволяє безперешкодно переміщати митні вантажі в країнах - учасницях АСМАП (Асоціації міжнародних автоперевізників). Перевізник гарантує збереження і доставку вантажу до митного терміналу призначення, а в разі пропажі вантажу - сплату митних зборів державі
 • Packing List - документ, в якому крім інформації про відправника та одержувача вантажу, його найменування, зазначені всі вагові, об'ємні та пакувальні характеристики вантажу. Цей документ украй зручний для контролю цілісності вантажу.

Пакунки не ЄЕС походження.

Документи, які прикладаються до вантажів не ЄС походження:

 • Invoice - рахунок-фактура
 • CMR - міжнародна товарно-транспортна накладна
 • Північний паспорт - Т1 або TIR Carnet - книжка МДП

Це означає, що такі вантажі є митними для ЄЕС і можуть переміщатися по ЄЕС тільки між митними складами, інакше - вантаж повинен бути розмитнений.

Для перевезення таких вантажів до іншого митного складу ЄЕС або до кордону ЄЕС відкриваються або Північний паспорт - Т1, або TIR Carnet. Відкриває ці документи митниця в країні ЄЕС.

Відмінність TIК Carnet від Т1 в тому, що T1 діє тільки на території ЄЕС, для переміщення митного вантажу по Росії потрібно оформляти інші, вже російські документи, а вантаж по TIR Carnet йде прямо до російського митного складу призначення.

Тому вкоренилася думка, що TIR Carnet - найпростіший спосіб перевезення, а всі інші - неймовірно складні і незручні. Це не так.
Існує принаймні три варіанти міжнародного перевезення на території Європейського Союзу:

 

 1. З використанням TIR Carnet. Вантаж йде до митного складу призначення без додаткового оформлення документів. До вантажу додаються: invoice, CMR, TIR Carnet.
 2. По північному паспорту (Т1). Після кордону ЄС потрібно оформляти документи на транзит митного вантажу по країні призначення. До вантажу додаються: invoice, CMR, T1
 3. За CMR. Після кордону ЄС потрібно оформляти документи на транзит митного вантажу по країні призначення. До вантажу додається: invoice, EX-1 і CMR

Останні два способи доцільно застосовувати, коли вантаж перетинає один кордон. Приміром Фінляндія - Росія. Зручність TIR Carnet в тому, що вантаж може перетинати більше одного кордону без транзитного переоформлення.

Документи, які можуть бути необхідними для оформлення перевезення імпортних вантажів по Росії.

 • Invoice - рахунок-фактура.
 • CMR - міжнародна товарно-транспортна накладна.
 • TIR Carnet - книжка МДП.
 • Договір поруки. За цим договором гарантію відшкодування митних платежів державі дає митний термінал призначення.
 • Тимчасова декларація. Використовується при забезпеченні сплати митних платежів, що вносяться на депозит митного органу, при доставці товарів від митниці відправлення до митниці призначення. Документ складається заздалегідь, до перетину кордону вантажем. Потім на основі тимчасової декларації на прикордонному переході складається ДКД.
 • Попередня ВМД - НД. Складається до подання товарів митному органу, але не раніше акту навантаження товарів на транспортний засіб. Одночасно з ПТД до митного органу подаються документи, необхідні для митного оформлення, у тому числі платіжні документи, що підтверджують сплату митних платежів щодо товарів, відомості про які в ній заявлені. Зазвичай ПТД складається при ввезенні електроніки для спрощення проходження кордону і митного оформлення випуску товарів.
 • Гарантія поручительства. Іноді вантаж з-за своєї вартості підлягає конвойного супроводу від кордону до терміналу призначення. Гарантія поручительства звільняє вантаж від митного конвою. Зазвичай такі гарантії забезпечує всеросійський митний брокер ГУП Ростек.
 • Митний супровід.
 • ДКД - документ контролю доставки. Заповнюється на спеціальних бланках декларантом, перевізником або посадовою особою митного органу відправлення і підлягає здачі митному органу оформлення (при імпорті). Служить для контролю доставки при перевезеннях вантажу між російськими митницями. Приміром, Виборзькій - Санкт-Петербурзької або Виборзькій - Московської.

Про нас

На нашому сайті ви маєте можливість дізнатися про останні події що стосуються перевізників волині. На сайті є можливість ділитися власним досвідом вирішення різних питань, отримати кваліфіковану консультацію юристів, лінгвістів.

Контакти

м. Луцьк, Волинська обл.
Україна
75-02-46
Дмитро
dimmat25@gmail.com
Copyright 2015 Trans-Atlas. All Rights Reserved.